Як часто годувати рибок
Це питання одночасно і просте, і складне. Напевно, було б правильно взяти за основу частоту харчування риб у своїх природних умовах. Але, по–перше, зізнаємося чесно: хто знає напевно, скільки разів їдять барбуси на Суматрі? І яке відношення мають наші ринкові барбуси, що сотню років розводяться в неволі, до барбусів на Суматрі? І, по–друге, в акваріумах рідко містять монокультуру. Найчастіше це кілька видів риб, причому різного віку, яких потрібно годувати різними кормами. Тому ми постараємося без зайвого теоретизування дати практичні поради щодо годування мешканців реального домашнього акваріума, у тому числі: як часто годувати риб.
Скільки разів на день потрібно годувати рибок
В акваріумній практиці прийнято рекомендувати одне – дворазове харчування для всіх видів дорослих риб. Пов’язано це не стільки з реальними риб’ячими потребами, як зі зручностями для власника акваріума. Прокинувся вранці чоловік, кинув у акваріум щіпку сухого корму, помилувався пару хвилин своїми улюбленцями і, зарядившись позитивом, «відчалив» на праведні праці. Ввечері повтор того ж, у зворотному порядку: прийшов, метнув, зарядився, заснув. Більшість власників акваріумів звикли таким чином годувати своїх риб. При цьому питання скільки потрібно годувати рибок у плані кількості контролюється за швидкістю поїдання.
При дворазовому годуванні риби повинні з’їдати корм за 30 хвилин.
І, загалом, це дуже хороша практика для домашнього акваріума. У таких умовах риби житимуть довго та щасливо. Якщо ви не встигаєте вранці погодувати риб, їм вистачить одноразового харчування. У такому варіанті вони повинні з’їсти корм за 45 хвилин.
Особливий випадок настає за таких варіантів:
- в акваріумі містяться різновікові рибки;
- в акваріумі містяться рибки, які вживають різний корм;
- в акваріумі містяться рибки, які мають різну швидкість поїдання корму;
- в акваріумі містяться рибки, які не підпускають до корму інших рибок, доки не наїдяться самі.
Цей список можна продовжувати до безкінечності. Питання, скільки щодня годувати рибок, вирішується щоразу заново.
За великим рахунком, кожна рибка має свої індивідуальні особливості, і їх необхідно враховувати при годівлі.
Навіть мальків одного виводка доводиться кілька разів відсортувати та розділяти на окремі групи за ознакою швидкості поїдання корму. Інакше частина виводка буде втрачена або затягнута.
Багато виробників вже частково подумали за вас і пропонують спеціальні дозатори на банках із сухим кормом, а в інструкції до застосування описані рекомендації щодо годування: кількість корму для певної кількості риб та час трапези.
Скільки можна не годувати рибок
Як ви розумієте, риб’ячого інституту дієтології не існує, і питання про вплив голодувань на риб’яче самопочуття не вивчалося. Але з практики можна сказати, що відомі випадки, коли риби, залишені господарями в акваріумі, що не обслуговується, виживали протягом місяця і більше.
Ми не можемо серйозно обговорювати питання про знущання з живих істот, і говоримо про те, що риб треба годувати, хоча б з міркувань гуманності. У цій статті ми розглядаємо питання про те, скільки разів потрібно годувати рибок, а не питання необхідності годування, як такого.
Риби, які отримують недостатнє харчування, виглядають жалюгідно. У них втягнутий живіт і часто викривлений хребет.
Мало хто отримує задоволення від утримання та споглядання таких екземплярів.
Занадто багато – теж не здорово
Ми сподіваємося, що ви вже вирішили собі питання про те, як часто потрібно годувати рибок, і успішно справляєтеся з утриманням своїх вихованців. Але, час від часу, вас мають сумніви: чи не перегодовуєте ви своїх рибок, і яким чином це визначити.
Перегодовані рибки мають дуже характерні ознаки:
- неприродно збільшений живіт;
- незвичайна манера плавання;
- посилене споживання кисню із поверхні води.
Це ознаки одноразового сильного переїдання. У такому разі необхідно негайно припинити годувати риб, і влаштувати їм добу без корму для розвантаження. Хронічне переїдання веде до ожиріння внутрішніх органів риби, її ослаблення та поступової загибелі. Перше, по чому «б’є» надлишкове годування, це репродуктивна функція. Якщо ви помітили, що ваші рибки не мають наміру нереститися в «урочний» час – починайте менше їх годувати, і працюйте над виправленням риб’ячого раціону у своєму акваріумі.
Також перегодовування часто є причиною бактеріального спалаху та помутніння води. Про це докладніше можна почитати у статті.
Висновки, поради та рекомендації
Якщо ви уважно читали вищевикладене, то, напевно, зрозуміли, що питання про те, скільки разів годувати рибок, дуже приблизно відображає суть проблеми. Важлива не кількість і частота годування, а здоров’я ваших риб. Частіше заглядайте в акваріум для ухвалення рішення про те, годувати чи не годувати власних рибок ще раз. Вирішенням всіх ваших проблем стане спостережливість і увага, та й набутий досвід поступово позначиться на вашому підході до годування риб.
А як часто ви годуєте своїх акваріумних улюбленців?