Домашні улюбленці допомагають боротися зі стресом у школі
Хатні вихованці корисні для психічного благополуччя і дорослих, і школярів. Собаки, рибки та інші домашні тварини не тільки допомагають дітям краще справлятися зі стресом, але й покращують їхню успішність у школі. Такими є результати дослідження Tetra, проведеного у Великобританії. Однак батьки можуть зробити більше, щоб допомогти своїм дітям у скрутні періоди.
Хулігани в класі, вимогливі вчителі та суворі іспити — школа не завжди буває для дітей квітковою галявиною. Тому для них добре повернутися додому, щоб поділитися проблемами й турботами з домашніми улюбленцями. Компанія Tetra провела великомасштабне дослідження у Великобританії, щоби встановити, яке значення мають домашні тварини та які ефекти вони здійснюють. В опитуванні взяли участь 1000 батьків із дітьми від 3 до 14 років.
Стрес впливає на настрій дітей
У середньому діти з домашніми улюбленцями вчилися в школі на 10 % краще і, як правило, відповідали очікуванням вчителів. Схоже, що вихованці також впливають на те, як діти спілкуються: ті, у кого є домашні тварини, були описані, як більш впевнені в собі і дружелюбніші.
Заспокійливі водні мешканці
Опитані батьки наголошували на заспокійливій дії риб (51 відсоток). Вони також визнали корисним те, що мешканці акваріума допомагають дітям навчитися брати на себе відповідальність (55 відсотків) і зміцнювати їхні пізнавальні навички (17 відсотків).
Дитячий психолог доктор Ангарад Рудкін може тільки підтвердити ці висновки: «Утримання риб — фантастичний і безпечний спосіб познайомити дітей зі світом домашніх тварин». Вони дають можливість дітям здобувати важливі навички, які потім можна перенести в інші сфери життя, наприклад, у школу.
Поради в боротьбі зі стресом
Батьки також можуть звернути увагу на інші ознаки, які вказують на те, що їхні діти переживають сильний стрес. До них належать проблеми зі сном, головні болі, болі в животі, млявість. Доктор Ангарад Рудкін пропонує кілька порад про те, як допомогти дітям впоратися зі стресом.
- Поговоріть із дитиною про те, що викликає у неї стрес. Дайте зрозуміти, що іноді відчувати стрес — це нормально й що це почуття пройде.
- Під час стресу діти більше, ніж будь-коли, потребують розради та підтримки з боку батьків. Постарайтеся проводити більше часу зі своєю дитиною, пригощайте її чашкою гарячого шоколаду, улюбленою стравою або займіться декоративно-прикладним мистецтвом.
- Фізичні вправи — прекрасний спосіб зняти стрес. Виведіть дитини на вулицю, щоб подихати свіжим повітрям, пограти разом в ігри з м’ячем або прогулятися.
- Почніть нове хобі, яким ви зможете зайнятися зі своєю дитиною. Наприклад, акваріум — прекрасна можливість встановити у вашому будинку спокійну атмосферу. Це також розвине у вашої дитини важливі навички, такі, як відповідальність. Крім того, оздоблення підводного світу — це велика розвага, яка також може зняти стрес.