Часті питання: Компресори, вони ж аератори чи повітряні насоси.
Навіщо потрібен компресор у прісному та морському акваріумі?
Аератор покращує циркуляцію води в акваріумі, сприяючи газообміну і, відповідно, насичення киснем в акваріумі.
Аератор абсолютно необхідний в умовах перенаселеності, оскільки він посилює циркуляцію води, забезпечуючи подання кисню рибам, що відчувають брак повітря, а також відновлює нормальний стан води, яка стала калкмутною від надлишку органічного корму. Не слід забувати про те, наскільки важливим є аератор у літній час, коли температура води значно підвищується: у цьому випадку він підтримує високий вміст розчиненого кисню, щоб уникнути серйозної шкоди. Також у морському акваріумі компресор необхідний для деяких моделей флотаторів (піновідділювачі, скіммери), до створення великої кількості бульбашок.
Де слід розміщувати компресор?
Рекомендується розмістити аератор так, щоб забезпечити достатній повітрообмін та відсутність пилу. Розмістити аератор у сухому та добре провітрюваному місці, недоступному для бризок води. Розміщувати аератор завжди на одному рівні або вище по відношенню до рівня води в акваріумі, щоб не допустити випадкового або під час перебоїв у харчуванні, потрапляння води в аератор. Якщо необхідно встановити аератор нижче за рівень води, потрібно використовувати на повітряному шлангу ефективний неповоротний клапан (зворотний клапан). Наприклад, надійний зворотний клапан компанії Schego. За невелику вартість ви виключаєте ризик затопити компресор та втратити гарантію виробника.
Як досягти кращих результатів від придбаного товару?
Аератор може приєднуватися до труб, пористих каменів, розпилювачів або інших приладів, що виробляє бульбашки або забезпечує рух декоративних предметів. Деякі моделі мають подвійний вихід (наприклад newair nw22 і nw33 від Newa) і регулювання витрати повітря. Після прикріплення сполучної трубки до виходу повітря, аератор готовий до використання. У моделях, оснащених функцією регулювання напору повітря, можна задавати потрібний розхід за допомогою поворотного регулятора. По можливості апарат слід закріпити на стіні.
Як забезпечити довговічність компресора?
Аератор не вимагає спеціального технічного обслуговування, за винятком періодичного чищення протипилового фільтра. Витягнути фільтр та обережно очистити його від осаджень та скупчень пилу та забруднень, або придбати змінний. У разі необхідності або в разі зниження експлуатаційних характеристик або якщо аератор видає незвичайний шум, може знадобитися заміна нагнітальної мембрани і відповідного клапана. Використовувати лише фірмові запасні частини.
Корисні рекомендації:
Забороняється загороджувати отвір для всмоктування повітря. Не включати аератор без протипилового фільтра, встановленого перед отвором, що всмоктує. Не занурюйте прилад у воду.
Додаткову технічну інформацію наведено в інструкціях.