Як запускати рибок в акваріум
Все докучає і набридає. Якою б гарною не була нова іграшка у дитини, згодом їй судилося валятися під диваном. Акваріум цінний тим, що завжди новий і цікавий. А не набридає він тому, що постійно змінюється. Змінюється рукотворний ландшафт акваріума і змінюються його мешканці. Нові рибки приносять до нашого будинку сплеск інтересу до старого акваріуму. На жаль, сам процес заселення домашнього водоймища новими мешканцями досить ризикований. У цій статті ми розглянемо різні варіанти поповнення риб’ячого населення та пов’язані з цим ризики.
Ви дізнаєтесь, коли можна запускати рибок в новий акваріум, і що потрібно зробити для цього.
Надаємо вам мінімальний набір знань, необхідних розуміння умов посадки нових риб у заселений акваріум.
При проведенні вищезгаданої операції виникають ризики як для нових рибок, так і для старих мешканців акваріума. Нові рибки заселяються у встановлене і цілком благополучне середовище. Які небезпеки можуть їх чатувати? Як запускати нових рибок в акваріум?
Небезпека тільки одна: невідповідність параметрів води, в якій транспортувалися рибки, параметрам нового середовища проживання.
При цьому ви повинні чітко засвоїти маленький нюанс: для знову прибулих риб середовище в акваріумі, що заселяється, може бути навіть більш підходящим, ніж те, в якому вони жили до цього.
- температури води;
- жорсткості води;
- кислотності води.
Можна навести ще величезну кількість параметрів води, що впливають на самопочуття риб, але тільки зазначені в таблиці можуть представляти реальну небезпеку для екземплярів, що запускаються.
Коли запускати рибок у новий акваріум
Запуск нових рибок в акваріум можна зробити лише після вирівнювання основних показників води в ємності для транспортування та акваріумі.
Можна виміряти параметри різними приладами, а можна зробити «на око», скориставшись ознаками поведінки рибок при різних відхиленнях параметрів середовища:
- риби, пересаджені у теплішу воду, підпливають до поверхні та починають посилено дихати;
- риби, пересаджені в холоднішу воду, втрачають рівновагу, можуть спостерігатися конвульсії та спазми;
- риби, пересаджені у воду з іншими показниками жорсткості або кислотності, кидаються вгору-вниз акваріума, тикаються носом у скло.
Для переміщення риб в акваріум з ємності транспорту ми рекомендуємо наступний спосіб:
- помістити рибу у трилітрову банку, в яку налили близько одного літра води. Помістити цю банку плавати в акваріумі. Таким чином, почнеться поступове вирівнювання температури води у банці та акваріумі;
- для вирівнювання показників жорсткості та кислотності в банку додаємо воду з акваріума дрібними порціями. При цьому спостерігаємо станом риб;
- у міру заповнення банки нахиляємо її, дозволяючи рибці спокійно вийти в акваріум.
Як бачите, запуск рибок у новий акваріум – операція досить трудомістка та відповідальна.
Кращий варіант
Вище ми описали загальний випадок пересадки риб. На щастя, все влаштовано набагато простіше. Найчастіше ми купуємо рибок на пташиному ринку рідного міста. А це означає, що показники води у продавця й у нас будуть із одного водопроводу. І після прибуття додому нам залишається лише вирівняти показники температури та спокійно запустити рибок. Якщо врахувати, що, як правило, температура води в акваріумі буде вищою, ніж у ємності транспортування, пересаджувати можна відразу.
Різницю температур у бік підвищення до 3 – 4 рибки переносять спокійно.
Так можна чинити, якщо ви впевнені у доброчесності продавця, і зовнішній вигляд риб не викликає у вас жодних підозр. Інакше риб необхідно помістити на карантин терміном від одного до трьох місяців. І тільки після цього зробити запуск рибок у домашній акваріум.
Як запустити невідомих рибок в акваріум
Більшість акваріумістів не обмежуються простим утриманням риб. У міру накопичення досвіду та знань вони починають пошук нових, невідомих більшості людей, риб. Одні з нестримного прагнення нових знань, інші – з метою здивувати знайомих і друзів. У наш час це закінчується замовленням рибок за каталогом із країн Південно-Східної Азії.
Корм для рибок:
Вдаючись до таких методів, слід розуміти, що в цих країнах риб не розводять, а відловлюють у їх природному середовищі. І навіть тих небагатьох, яких розводять у домашніх водоймах, утримують просто неба у відкритому всім інфекціям стані.
Як правильно запускати таких рибок у акваріум?
У цьому випадку запуск необхідно провести за найсуворішим варіантом:
- риб, що прибули, помістити на карантин не менше ніж на три місяці;
- для карантину виділити ємність, яку не шкода буде знищити у разі виявлення особливо небезпечних інфекційних захворювань;
- провести ретельний аналіз фізико-хімічних властивостей води, з якої було доставлено риб;
- підготувати воду, максимально наближену до тієї, звідки прибули риби;
- максимально обережно адаптувати риб до нової води.
Необхідно врахувати, що, крім нових умов проживання, на виживання риб вплине їх ослаблений стан. Перевезення ніколи не відбувається у комфортних умовах. У таких випадках можна скористатися спеціальними препаратами, які зменшують стрес та зміцнюють імунітет.
Цей матеріал ми підготували для вас не з метою налякати та відбити бажання до експериментів та руху вперед. Навпаки, ми хочемо, щоб ви сміливіше вникали у тонкощі акваріумістики, будучи озброєними необхідними для цього знаннями.