Золоті рибки

Золота рибка в акваріумі фото

У давнину за вивезення цієї рибки за межі Китаю рубали голови. Знаменитий, казковий, незрівнянний Карасус ауратус (Carassius auratus) у наш час – це звичайна золота рибка. З одного боку, золота рибка звичайна, а з іншого боку зустрічається в акваріумах дуже рідко. І на це є дуже вагомі причини. У цій статті ми постараємося розповісти вам все про золотих акваріумних рибок та дати максимум знань, необхідних для того, щоб ви змогли поселити їх у своїй водоймі.

Так, саме у водоймі, а не акваріумі. Для повноцінного утримання та розведення цих красунь використовують ємності, що швидше нагадують маленькі ставки, ніж великі акваріуми (до речі в заміських будинках золоті рибки в ставку часті гості). Хоча, якщо не ставити перед собою дуже амбітних завдань, то вас може цілком влаштувати і золота рибка в келиху (мається на увазі акваріум-келих, куля об’ємом 10 – 12 літрів).

Золоті рибки – види

Ми не ставимо собі завдання познайомити вас з усіма видами існуючих золотих рибок тому, що це неможливо. Золоті рибки для акваріума мають величезну різноманітність кольорів та форм, виведених за допомогою селекції. Ми можемо сміливо стверджувати, що у світі немає жодної людини, яка могла б похвалитися знанням усіх видів та порід. Це неможливо ще тому, що багато з них є культовими в Китаї чи Японії, та зберігаються як національне надбання.

На підтвердження своїх слів наведемо приклад вид золотої рибки Нанкін:

Золоті рибки Нанкін фото
Нанкін

Вона була виведена в Японії в середині 18 століття від невідомих китайських предків. Наприкінці 20-го століття її внесли до списку тих, що охороняються, і відтоді за кордоном Японії рибка практично не зустрічається. І це ще не найважчий випадок. Про багато видів заборонено навіть розповідати.


Вам будуть представлені найпопулярніші, найпоширеніші та найвибагливіші види:

  • звичайна золота рибка;
  • левоголівка;
  • комета;
  • віялохвіст;
  • вуалехвості золоті рибки;
  • телескоп;
  • шубункін;
  • шубункін;
  • оранда.
Золота рибка звичайна фото
Звичайна золота рибка

Так звана звичайна золота рибка  дуже схожа на свого предка – сріблястого карася. Це дуже витривала і невибаглива риба, що досягає 20 см довжини у просторих акваріумах та ставках. Як і всі представники цього виду, вражає грою світла в лусці з характерним металевим блиском кольору полірованого золота.

Золота рибка комета фото
Комета

Наступна представниця довгоплавних – золота рибка для акваріума комета. Це, мабуть, єдиний різновид золотих рибок, який, завдяки природності своїх плавців, веде активний спосіб життя і без зупинки «мотається» по акваріуму. Найвитриваліша щодо низьких температур, може жити навіть під льодом, тому найчастіше міститься в присадибних водоймах (ця порода чудові для ставка).

Золота рибка вуалехвіст фото
Віялохвіст і вуалехвіст

Віялохвіст і вуалехвіст – саме втілення розкоші та гламуру. Вони навіть не плавають, а скоріше дефілюють по акваріуму. Вони у всьому дуже схожі, єдина відмінність – у формі незрівнянних плавців. Належать до короткотілих різновидів (поділ умовний) золотих риб.

Скільки років мешкають золоті рибки такої породи? Вважається, що короткотілі живуть менше довготілих, але така золота рибка в акваріумі може прожити до 20 років, досягнувши 20 см у діаметрі.

Золота рибка левоголівка фото
Левоголівка

Якщо ви прагнете зібрати у своєму акваріумі таку собі подобу колекції золотих рибок, то хорошим придбанням стане левоголівка. Це досить рідкісний у нас різновид срібного карася. Назву свою вона отримала через нарости на голові, якими обзаводиться вже у віці 12 – 15 тижнів. Це та золота рибка, акваріум для якої часто буває округлої форми та невеликих розмірів. У ємності такої форми це, і без того досить химерне, створіння набуває абсолютно фантастичного вигляду. Придбати круглий акваріум для золотої рибки можна в інтернет-магазині АкваСмайл. Тут же можна придбати акваріуми, як то кажуть, на всі випадки життя.

Золота рибка телескоп фото
Телескоп

Основна відмінність телескопа – це великі опуклі очі, через які він і отримав свою назву. Відомі екземпляри, у яких опуклість очей перевищувала 20 мм. Але ми хотіли б звернути вашу увагу на іншу особливість телескопа. Незважаючи на те, що телескопи бувають багатьох забарвлень, характерних для золотих рибок, класикою жанру вважається чорний «московський» телескоп. Ми беремося стверджувати, що такого чорного бархатистого кольору більше не має жодна рибка у світі. В іншому він мало чим відрізняється від своїх родичів, хіба що віддає перевагу вищій температурі води: аж до 20° С (це мінімум).

Зважаючи на обмежені розміри статті, залишимо опис окремих порід і скажемо кілька слів про утримання, годування та розведення цих риб.

Золота рибка: утримання

Відразу зрозумійте основну ідею, яка полягає в тому, що утримання золотих рибок дуже просте і неймовірно складне. Все залежить від завдань, які ви ставите перед собою. Якщо ви хочете доставити незвичайну радість 5 – 7-річній дитині, то це може зробити золота рибка у круглому акваріумі, подарована на день народження. Малеча годуватиме її хлібом «від своїх щедрот», гречаною кашею від мами і іноді червоненькими черв’ячками, принесеними татом із пташиного ринку. Ця рибка може жити цілком щасливо без підсвічування, штучного підігріву та рослин багато років.

Але, якщо ви хочете утримувати повноцінну колекцію цього славного вигляду і ще розводити, а може, навіть, замахнетесь на селекцію, то краще купити машину та стати автолюбителем – буде дешевше.


Деякі основні вимоги до якісного утримання золотих рибок:

  • неглибокий акваріум для золотої рибки до 30 см. глибини;
  • 2 – 4 дециметри квадратної площі дна на одну рибку;
  • ґрунт із гарною відновлюваною здатністю для переробки відходів цих ставкових «свинок»;
  • температура не нижче 20°;
  • повноцінне харчування;
  • фільтрація та аерація води у значних обсягах, особливо влітку;
  • щотижнева заміна 25% води.

У таких умовах золоті рибки в акваріумі почуватимуться досить добре, і зберігатимуть здатність до розмноження. Якщо ви надумаєте створити умови для нересту та розведення цих риб, то доведеться виконати ще цілу низку додаткових умов.

Золота рибка фото

Чим годувати золотих рибок у домашніх умовах

Ось тут ми можемо потішити тих, хто завів собі акваріум із золотими рибками. Їдять вони майже все. Деякі акваріумісти, з метою спрощення годування, годують їх, як свиней на селі: відходами зі свого столу. При такому підході головне не зіпсувати воду та вчасно прибирати з дна недоїдені залишки їжі.


За більш цивілізованого підходу їх годують:

  • мотилем;
  • дощовими хробаками;
  • борошняним хробаком або опаришем;
  • усіма видами каші (без олії, солі та сметани);
  • шматочками вареної риби або скобленим нежирним м’ясом.

Корм для зоторих рибок

Як бачите, проблем із харчуванням не буде. Зверніть увагу на спеціальні корми, які роблять провідні європейські виробники для годування золотих рибок та вирощування їх молодняку. У таких кормах всі поживні речовини збалансовані, і найкраще сприяють зростанню та процвітанню мешканців вашого акваріума.  

Статті по темі:

магазин АкваСмайл
0
Категорії:
Статті
0 0 голосів
Оцінка
Підписатися
Сповістити про
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Всі результати пошуку